برندهای مختلف سیم بکسل (بخش اول گوستاولف آلمان)

برند های معتبر مختلفی در سراسر این کره خاکی در کار خانه های خود به تولید سیم بکسل میپردازند. برخی از این شرکتها تولیدات محدودی جهت استفاده در صنایع خاصی دارند و برخی دیگر به صورت گسترده تری فعالیت خود را انجام میدهند که نتیجه آن تولیدات انبوهی از سیم بکسل های مختلفی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته و چرخ صنایع گوناگون را می چرخانند.  یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین تولید کنندگان سیم بکسل در دنیا ، شرکت گوستاولف می باشد که در کشور آلمان فعالیت خود را آغاز کرده و به تولید سیم بکسلهایی با توانایی بالا و طول عمر زیاد مشغول است . سیم بکسل های تولید شده توسط شرکت گوستاولف آلمان علاوه بر قابلیت های بالا از نظر ظاهری نیز  منحصر به فرد می باشد. یک خط ممتد سبـزرنگ روی سطـح سیم بکسل گوستاولف وجود دارد که به هنگام نصب سیم بکسل به  نصاب سیم بکسل کمک می کند، سیم بکسل گوستاولف را بدون تاب نصب نماید.

این خط سبز رنگ در واقع یک رشته الیاف مصنوعی سبز رنگ است که به شکل تور ماهیگیری بوده و در بین رشته ها و مغزی سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان قرار گرفته است.

عمده فعالیت شرکت گوستاولف آلمان در زمینه تولید سیم بکسل آسانسوری میباشد.اما این بدین معنی نیست که شرکت گوستاولف آلمان در ساخت سیم بکسل برای صنایع دیگر نظیر حفاری ، کشتیرانی معماری و … فعالیتی ندارد.

تاریخچه شرکت گوستاولف آلمان:

شرکت گوستاولف آلمان که فعالیت های خود را در زمینه تولید سیم بکسل از سال 1737 آغاز نموده بود در سال 1887 بصورت رسمی عضو انجمن تولید کنندگان صنعتی آلمان قرار گرفت. این شرکت که یک کمپانی خانوادگی محسوب میشود با انتقال کارخانه در سال 1912 به منطقه “گوترسلو” و گسترش مساحت کارخانه و حجم تولید به تولید گسترده تر سیم بکسل بالاخص سیم بکسل با مقاصد حفاری پرداخت. در سال 1936 شرکت گوستاولف آلمان با به ثبت رساندن اختراعی کارامد در زمینه بافت سیم بکسل که به PAWO معروف است و به کاهش تمرکز تنش در طول سیم بکسل کمک می کند کمک شایانی به بهبود کیفیت این قطعه صنعتی پرداخت. در سال در سال 1991 و پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی با به راه انداختن دوباره کارخانه تولیدی در آلمان شرقی در منطقه “نبرا” و افزایش تولیدات و نمایندگان پخش محصولات در اروپا گامهایی به سمت جهانی شدن برداشت.

به طور کلی این کارخانه در حدود 130 سال به‌ طور مستمر مشغول فعالیت در زمینه‌ی تولید سیم بکسل است و هم اکنون در 7 سایت صنعتی در کشور آلمان و چندین کشور دیگر برترین سیم بکسل‌های تولید شده از آهن و فولاد را عرضه می‌کند. سیم بکسل گوستاولف مورد استفاده در صنایعی هم‌چون معماری، کشتی‌سازی، آسانسور، خودرو و مبلمان است و همواره بالاترین سطح کیفیت از نظر مواد اولیه و محصولات را عرضه می‌کند.

آنچه از میان انواع ساختارهای تولیدی و از بین برندهای مختلف موجود سیم بکسل آسانسوری گوستاولف را از باقی برندها مجزا می کند طول عمر مفید بسیار بالا بدلیل رعایت استاندارد های دقیق در تولید و مواد اولیه با تنسایل بالا می باشد. کلیه محصولات و سیم بکسل های گوستاولف همواره مورد آزمایش های سخت قرار گرفته تا بهترین کارکرد را داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های سیم بکسل گوستاولف گستردگی تولید، گستردگی مراکز پخش و در نتیجه تحویل سریع کالا به دست مشتریان می باشد.

نحوه تشخیص سیم بکسل گوستاولف:

همانطور که گفتیم مهمترین وجه تمایز و تشخیص سیم بکسل آلمانی گوستاولف همان نوار سبز رنگ در لابلای رشته های سیم بکسل است. علاوه بر این نوارسبز رنگ، کلیه محصولات شرکت گوستاولف دارای سرتیفیکیت و گواهی اصالت کالا هستند که اطلاعات موجود در این سرتیفیکیت همزمان روی یک پلاک بر روی قرقره سیم بکسل نیز هک گردیده است.  این اطلاعات شامل اطلاعات کلی و مشخصات فیزیکی سیم بکسل می باشد. آنچه مشخص است این است که با ورود محصولات طرح چینی به بازار با رعایت المان های ظاهری محصولات گوستاولف تشخیص محصولات چینی و اصل گوستاولف بسیار دشوار شده است چرا که در مواردی حتی پخش کنندگان از سرتیفیکت های اصلی گوستاولف همراه با محصولات فرعی و حتی با بستن سیم بکسل های تولید چین بر روی قرقره اصلی گوستاولف سعی در فروش محصولات فیک بجای محصولات اصلی دارند. با توجه به قیمت بالا و طول عمر مناسب سیم بکسل گوستاولف فروش محصولات فرعی چینی که شباهت ظاهری بالایی به محصولات اصلی دارند به سبب منافع مالی بسیار زیاد ناشی از اختلاف قیمت بسیار بالای آنها متاسفانه بدون در نظر گرفتن موارد امنیتی در بازار بسیار رایج شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تشخیص سیم بکسل آلمانی گوستاوولف از نمونه چینی آن اینجا کلیک کنید.